Çevirmen Kayıt Sözleşmesi

 

 1. Sözleşmenin Konusu

İşbu Sözleşme www.tercumevi.com isimli İnternet sitesine (bundan böyle tercumevi olarak anılacaktır) kayıt yaptıran çevirmenin (bundan böyle çevirmen olarak anılacaktır) uyması gereken şartlar ile Tercumevi tarafından dikkat edilecek hususları belirtmek üzere İnternet üzerinden yayınlanmıştır. Tercumevi’ne kayıt yaptırmak isteyen çevirmen işbu Sözleşmeyi okur, anlar ve kabul eder. Sözleşmenin kabul edilmesi Çevirmen Kayıt Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum butonuna basılmasına bağlıdır. Sözleşmeyi okuyarak anlamayan ve bu butona basmayan çevirmen Tercumevi’ne kayıt yaptıramaz.  

 

 1. Sözleşmenin Tarafları

İşbu Sözleşme, Tercumevi’ne kayıt yaptıran Çevirmen ve Elma Kurdu Danışmanlık Hizmetleri tarafından yönetilen Tercumevi arasında yapılmış olup üçüncü kişi ve/veya kuruluşlara temlik edilemez.

 

 1. Çevirmenin Yükümlülükleri

Çevirmen aşağıda belirtilen kurallara uymakla yükümlüdür:

 1. Çevirmen, verdiği bilgilerin doğruluğunu ve geçerliliğini,
 2. Tercumevi’ne kayıt yaptıran Çevirmen işbu sözleşmenin şartlarına uymayı,
 3. Çevirmen, Tercumevi’nde çeviribilim, meslek ilkeleri, toplumsal değerler dışında kalan hiçbir yazılı ve/veya görsel, işitsel içeriği paylaşmayacağını,  
 4. Çevirmen, sadece kendi adına bir kayıt yapabileceğini,
 5. Başkaları adına çevirmen tarafından kayıt yapılmayacağını,
 6. Tercumevi’nde hiçbir kimseye kredi kartı bilgisi, banka bilgisi, kimlik numarası vermeyeceğini,
 7. Tercumevi’nde yayınlanan yazı ve diğer her türlü içeriğin kullanım hakkının Tercumevi’ne ait olduğunu,
 8. Tercumevi’nin sadece bir tanıtım sitesi olduğunu ve bunun dışında kullanıcılar ile Tercumevi arasında hiçbir hukuki ilişki bulunmadığını,
 9. Tercumevi’nde yayınlanan yazı ve diğer her türlü içeriğin sorumluluğunun yazarın kendine ait olduğunu beyan ve kabul eder.

İşbu Sözleşmenin III. Maddesinde belirtilen şartlara uymayan Çevirmenin Tercumevi’nden kaydı silinebilir ve Tercumevi her türlü yasal hakkı saklı kalmak üzere gerekli olan işlemleri sürdürebilir.

 

 1. Tercumevi’nin Hakları

Tercumevi aşağıda belirtilen hakları haizdir:

 1. Tercumevi, Çevirmenler tarafından verilen bilgilerin doğruluğunu ve geçerliğini araştırabilir. Her Çevirmen, verdiği bilgilerin doğruluğundan ve geçerliğinden kendi sorumludur.
 2. Tercumevi, yapılan incelemeler sonunda sebep göstererek ya da herhangi bir sebep göstermeksizin Çevirmenin sitedeki kaydını sonlandırabilir.
 3. Tercumevi, site içerisinde bulunan her türlü içeriği istediği şekilde kullanma hakkını haizdir.
 4. Tercumevi’nin tüm site içeriğinin telif hakkı Elma Kurdu’na aittir.

 

 1. Uyuşmazlıkların Çözümü

Çevirmen ve Tercumevi arasında yaşanabilecek uyuşmazlıklar için Türkiye Cumhuriyeti Antalya Mahkemeleri yetkilidir.